Uprzejmie informujemy, iż w chwili obecnej występują problemy techniczne na naszej stronie związane z personalizacją produktów. Przepraszamy za utrudnienia.
Uprzejmie informujemy, iż dostęp do konta klienta został zachowany i możliwe jest zalogowanie się za pomocą tych samych na innych wersjach językowych.

Personalizacja i pytania techniczne

Jak spersonalizować kartkę?

1. Wybierz kartkę
2. Kliknij przycisk “Personalizuj”, aby przejść do kreatora kartek.
3. W kreatorze kartek dostępne są liczne opcje personalizacji. Dodaj tekst/zmień tekst w istniejących polach tekstowych bądź utwórz nowe pole tekstowe. Dodaj własne zdjęcia w miejsce istniejących, przykładowych fotografii.


Pamiętaj, aby regularnie klikać na znajdujący się nad obszarem personalizacji przycisk “Zapisz”. W ten sposób stworzony przez Ciebie projekt zostanie zapisany w zakładce ‘’Wersje robocze” i będzie dostępny po zalogowaniu do Twojego konta w celu modyfikacji lub złożenia zamówienia!

Jak dodać zdjęcia?

W celu dodania nowych zdjęć wystarczy klilknąć na pole ze zdjęciem, aby aktywować okno dodawania nowych zdjęć lub zaznaczyć i przeciągnąć wybrane zdjęcie z listy na dole strony i umieścić je w polu do tego przeznaczonym.
Zdjęcia można załadować z różnych lokalizacji:

  • - z galerii użytkownika ( są to zdjęcia poprzednio dodane/używane do personalizacji)
  • - z dysku komputera
  • - z Facebook’a
  • - z Instagrama

Jakiej jakości powinny być zdjęcia?

Zdjęcia używane do personalizacji powinny być zapisane w formacie .jpg oraz posiadać rozdzielczość nie mniejszą niż 300 dpi. Zalecamy używanie zdjęć wysokiej jakości, z dobrym oświetleniem. Zdjęcia wykonane z kamer internetowych bądź starszych modeli telefonów mogą nie spełniać wymagań i sprawić, że efekt końcowy nie będzie zadowalający.

Pomimo załadowania zdjęć, nie ma ich w galerii zdjęć i nie można ich użyć?

Czasami zdarza się, iż zdjęcia mają zbyt duży rozmiar, spowodowany na przykład bardzo wysoką rozdzielczością. W tej sytuacji zachęcamy do przesłania nam zdjęć droga elektroniczną na adres kontakt@planetcards.pl. Dołożymy wszelkich starań, aby dopasować rozmiar zdjęć, zachowując przy tym ich jakość. Gotowe do personalizacji zdjęcia odeślemy na podany adres mailowy.

Co oznacza jasna ramka wokół kartki i na co trzeba zwrócić uwagę podczas dodawania zdjęć i tekstu?

Jasna ramka otaczająca pole kartki oznacza miejsce, gdzie nie należy umieszczać zdjęć ani pola z tekstem. W tym miejscu kartki będą przycinane do odpowiedniego formatu.

Prosimy mieć na uwadze fakt, iż obszar cięcia może wynosić do 5 mm od brzegu kartki widocznego w kreatorze perosnalizacji. Zdjęcia i teksty umieszczone w obszarze mniejszym niż 5 mm od brzegu kartki mogą zostać ucięte. Jeśli zdjęcie ma znajdować się bezpośrednio w rogu/z boku kartki, prosimy umieścić je tak, aby jego skrajna część znajdowała się w obszarze zaznaczonym jasną ramką.

Chcę użyć tego samego projektu wielokrotnie, zmieniając tylko tekst lub zdjęcia?

W łatwy sposób można utworzyć więcej wersji jednego projektu kartki, które bedą różnić się na przykład treścią, zdjęciami lub kolorem tła. Po przejściu do zamówienia, w Koszyku wystarczy po prawej stronie klilknąć opcję “Duplikuj”, aby poniżej pojawiło się kolejne zamówienie z identycznym projektem. Wybierając również z prawej strony opcję “Modyfikuj” zostanie otwrzony kreator personalizacji wraz z obecnym projektem, który można dopasować według uznania.

UWAGA! Prosimy mieć na uwadze fakt, iż ceny progresywne - malejące wraz ze wzrostem ilości zamawianego takiego samego produktu, nie będą dotyczyć kartek z tym samym wzorem, jeśli zostaną zmienione np imiona gości.

Chcę zamówić winietki na stół. Czy Planet Cards może nadrukować imiona gości?

Niestety nie mamy możliwość zbiorczego nadruku imion gości. W celu ich nadruku należy spersonalizować winietki w naszym kreatorze lub wypisać imiona gości ręcznie.

Czy mogę stworzyć projekt kartki, ale dokonać zamówienia nieco później?

Po ukończeniu personalizacji, można zapisać ostateczną wersję projektu klikając na przycisk “Zapisz” znajdujący się nad obszarem personalizacji. Ostateczna wersja zostanie wtedy zapisana w zakładce “Moje zapisane projekty”. Z tego miejsca można łatwo powrócić do projektu, zmienić go lub przejść bezpośrednio do zamówienia.

Jak mogę stworzyć niepowtarzalne kartki?

Wszystkie modele naszych kartek można spersonalizować w wyjątkowy sposób, dodając zdjęcia, teksty i dopasowując kolorystykę. Możliwości personalizacji poszczególnych modeli są bardzo szerokie, więc wystarczy dać się ponieść wyobraźni, by stworzyć cudowną kartkę! W większości formatów i modeli kartek, widoczne kolory czy teksty są jedynie naszą propozycją i mogą służyć jako inspiracja. Podane ceny kartek zawierają wszystkie wybrane opcje personalizacji, tj. kolor tła, zdjęcia oraz teksty.

W sekcji “Twój własny projekt” znajdują się puste kartki o różnych formatach. W tym przypadku, klient od początku do końca tworzy swój własny projekt. Zdarza się, iż część wzoru widocznego na kartce nie może zostać zmieniona przez klienta, gdyż jest nieodłączną częścią koncepcji danej kartki. W przypadku chęci zmiany bądź modyfikacji danego wzoru, prosimy o kontakt pod adresem e-mail kontakt@planetcards.pl.

Zastrzegamy jednak, iż nie wszystkie życzenia mogą być spełnione, jeśli wnioskowane zmiany w projekcie bedą znacznie odbiegać od koncpecji modelu lub bedą niemożliwe do wykonania od strony technicznej.

Czy mogę zamówić dodatkowe nabłyszczanie kartek?

Tak, za dodatkową opłatą można zamówić nabłyszczanie kartek. W naszej ofercie mamy możliwość dodania blasku Twoim kartkom. Warstwa nabłyszczająca nie tylko doda głebi kolorom, ale również będzie pełnić funkcję ochronną dla kartek.

Do wyboru są dwie opcje nabłyszczania: jednostronne-obejmujące tylko przednią stronę oraz dwustronne-obejmujące całą powierzchnię kartki. Prosimy mieć na uwadzę, iż opcja dodatkowego nabłyszczania kartek jest dostępna tylko dla kartek drukowanych na papierze gładkim satynowanym. Inne rodzaje papieru nie są przystosowane do tego typu zabiegów.